ЄБРР втретє за свою історію збільшив капітал заради інвестицій в Україну

Share

Рада директорів Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) рекомендувала керуючим Банку затвердити оплачене збільшення капіталу на 4 млрд євро з метою забезпечення значного та стабільного обсягу інвестицій в Україні

Про це  йдеться в пресрелізі установи, передає Liga.net. 

Це є першим кроком для збільшення акціонерного капіталу ЄБРР, який наразі складає 30 млрд євро. Остаточно його мають ухвалити до кінця 2023 року.

"Сьогоднішнє рішення відповідає розумінню керуючих, що підтримка України після широкомасштабного вторгнення Росії має бути найвищим пріоритетом для Банку зараз і в майбутньому, але при цьому ЄБРР також повинен мати можливість продовжувати працювати над реалізацією своїх стратегічних пріоритетів в інших країнах операцій", – зазначено в повідомленні.

Це стане третім збільшенням капіталу в історії ЄБРР. Попередні два збільшення відбулися у 1996 та 2010 роках.

Передбачається, що рішення про збільшення набере чинності наприкінці 2024 року, тоді як перші платежі почнуть надходити у 2025 році.

Згідно з пропозицією, поданою на розгляд керуючим, додатковий капітал дозволить ЄБРР продовжувати інвестиції в Україні під час війни на рівні 1,5 млрд євро на рік та збільшити річний обсяг інвестицій у країні до 3 млрд євро у майбутньому.

Цей обсяг буде вдвічі більшим, ніж під час війни, і втричі більшим, ніж у середньому до війни. Завдяки надходженню додаткового капіталу також зникне потреба у систематичному розподілі ризиків з акціонерами та донорами через гарантії та гранти.

Як повідомлялося раніше, у 2022 році Банк надав Україні 1,7 млрд євро та залучив ще 200 млн євро від банків партнерів. Основна увага банку на час війни зосереджена на підтримці енергетичної та продовольчої безпеки, відновленні критичної інфраструктури, наданні фінансування торгівлі та підтримці приватного сектору. За останні 30 років Банк інвестував понад 18 млрд євро у більш ніж 500 проєктів.