Voestalpine інвестує €100 млн у розширення ЕДП-комплексу в Донавіці для повної декарбонізації до 2030 року.
Про це повідомляє Metal Expert.
«Австрійська компанія Voestalpine оголосила про наступний етап фінансування програми greentec steel, у межах якого планує спрямувати близько 100 млн євро у модернізацію майданчика в Донавіці до 2030 року (за умови вирішення поточних питань субсидування) для модернізації енергомереж, будівництва третьої лінії вторинної металургії та розширення брухтової логістики», – йдеться в повідомленні.
За заявою гендиректора Герберта Айбенштайнера, інвестиційна програма чітко дотримується графіка та бюджету: після запланованого на 2027 рік введення в експлуатацію нової ЕДП потужністю 850 тис. т/рік від Danieli, компанія вже у 2029 році зупинить одну доменну піч, а до 2030 року повністю виведе з експлуатації обидва доменні агрегати та аглофабрику на цьому майданчику.
Перехід на повністю електрифіковане виробництво дозволить збільшити випуск екологічно чистої сталі в Донавіці з 850 тис. т до 1,5 млн т/рік, що паралельно підкріплюється будівництвом іншої ЕДП потужністю 1,6 млн т/рік від Primetals на заводі в Лінці з аналогічним запуском у 2027 році, забезпечуючи масштабне скорочення викидів CO2 в межах вимог CBAM.
Як раніше повідомляв UAprom, Voestalpine виграла контракт на €470 млн для Rail Baltica.

