Україна розраховує набути повне членство в ОЕСР – Свириденко

Share

Україна зацікавлена в розширенні участі в Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) та сподівається отримати дорожню карту для набуття повного членства в цій організації. 

Про це повідомила перший віцепрем'єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко за результатами зустрічі з керівництвом організації в Парижі, передає пресслужба Мінекономіки. 

Зокрема, Свириденко відзначила важливість відповідності принципам ОЕСР у майбутній відбудові України.

За її словами, зараз увага уряду у взаємодії з цією організацією зосереджена на інвестиційних стимулах, сприянні інвестиціям та дерегуляції, розширенні підтримки EКA в Україні та їхньому покритті 100% інвестиційних ризиків та перекласифікації групи ризику нашої країни з групи 7 назад до групи 6, щоб зробити страхування ризиків більш доступним.

Також Свириденко повідомила, що Кабмін вже схвалив імплементацію програми ОЕСР для України, визначивши відповідальних національних стейкхолдерів, критерії оцінки ефективності та терміни.

Крім цього, найближчим часом має відбутись розгляд урядового законопроєкту (№5593-д) для більш ефективного впровадження реформи корпоративного управління, який враховує рекомендації організації.

«Для цих цілей ми використовуємо рекомендації огляду ОЕСР щодо корпоративного управління державними підприємствами в Україні та консультуємося з секретаріатом ОЕСР та членами профільної Робочої групи. Після ухвалення законопроєкту 5593-д ми будемо працювати над впровадженням інструментів корпоративного управління, таких як політика власності, дивідендна політика, політика винагороди тощо. Для нас важливо підготувати ці документи відповідно до стандартів ОЕСР, тому ми будемо дуже вдячні за продовження підтримки в майбутньому», – резюмувала Юлія Свириденко.