Міжнародні страхові компанії відновлюють страхове покриття для українських зернових суден – Bloomberg

Share

Страховий брокер Miller відновлює «повне страхування військових ризиків» для українських чорноморських зернових суден

Про це повідомляє Bloomberg.

"Це не обов'язково зробить подорожі менш небезпечними для членів екіпажу. Але це могло б допомогти полегшити деякі експортні операції для українського аграрного сектору", – йдеться в повідомленні. 

В агентстві зазначають, що за останні кілька тижнів десять суден без інцидентів завершили рейси до основних українських портів на Чорному морі, незважаючи на погрози Росії атакувати судна в цьому регіоні. Це означає, що тепер судна досягли всіх трьох глибоководних портів, використовуючи тимчасовий коридор України.

"Прохід суден свідчить про те, що смілива ставка України на створення власного торговельного маршруту після краху безпечного коридору, погодженого з Росією, окупилася. Але поки що успіх є здебільшого символічним, оскільки судноплавство все ще вимагає обережних маневрів поблизу узбережжя Болгарії та Румунії, коли судна прямують до України ", – підкреслили в агентстві. 

Як уточнює Bloomberg, згідно з угодою про безпечний коридор, усі судна, що прямують в Україну, проходять перевірку в Стамбулі, і ними транспортуються тільки сільськогосподарські товари.

На відміну від маршруту під час дії "зернової угоди", коли судна ішли безпосередньо у Стамбул на інспекцію, нині він пролягає уздовж берега до вод країн-членів НАТО Болгарії та Румунії. Новий коридор захищений мінними загородженнями.