Прибутки сільськогосподарських підприємств України впали у 2022 році у 2,7 раза

Share

У 2022 році економіка України в цілому отримала 240,4 млрд грн збитків, тоді як чистий прибуток підприємств сільського, лісового та рибного господарства за підсумками 2022 року склав 87,1 млрд грн

Як ідеться в повідомленні національного наукового центру «Інститут аграрної економіки», це найвищий за фізичними обсягами показник серед усіх видів економічної діяльності, хоча у 2,7 раза менший проти рекордного рівня 2021 року, передає «Бізнес.Цензор».

Зазначається, що галузь стала однією з чотирьох, що зберегли позитивний фінансовий результат в умовах повномасштабного вторгнення Росії на територію України. Галузь забезпечила найвищу рентабельність операційної (20,3%) та всієї (13,6%) діяльності в умовах війни та безпрецедентних перешкод щодо реалізації і (особливо) експорту продукції.

Галузь зазнала відчутних втрат в результаті військової агресії, однак 78,4% її підприємств змогли забезпечити позитивний фінансовий результат.

І хоча частка збиткових агропідприємств зросла з 11,7% у 2021 році до 21,6% торік, вона є найменшою серед усіх видів економічної діяльності.

«В умовах суттєвого скорочення обсягів виробництва та позитивних очікувань обсягів врожаю 2023 року це дає підстави сповідатися на відновлення довоєнних темпів зростання галузі, забезпечення її стабільності в умовах кардинальних змін, спричинених війною. Водночас висока залежність від експорту продукції вимагає радикальних заходів щодо розширення можливостей реалізації продукції сільського господарства, особливо з високим вмістом доданої вартості», – зазначили в ІАЕ.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom