Туреччина вважає альтернативні «зерновій ініціативі» шляхи ризикованими

Share

Альтернативні Чорноморській зерновій ініціативі шляхи вивезення українського зерна можуть бути ризикованими, тому Туреччина продовжує активні зусилля з усіма сторонами на всіх рівнях для відновлення роботи «зернового коридору»

Про це заявив міністр закордонних справ Туреччини Хакан Фідан, передає «Укрінформ» із посиланням на TRT Haber.

«На жаль, «зернова угода» на 17 липня завершилася. Ми знаємо, що зараз йде пошук альтернативних шляхів експорту зерна. Але ми також бачимо, що ці шляхи не можуть бути альтернативою початковій ініціативі та несуть ризики. Необхідно відновити процес якомога швидше, поки не було втрачено здобутки Чорноморської ініціативи. Ось чому ми продовжуватимемо вести діалог з усіма сторонами на всіх рівнях», – сказав турецький міністр.

Фідан наголосив на тому, що відновлення дії «зернового коридору» у межах Чорноморської зернової ініціативи є для Туреччини першочерговим завданням.

«Відродження цієї ініціативи є пріоритетом для Туреччини. Ця ініціатива займає особливе місце у світовій продовольчій безпеці та гуманітарних зусиллях. Наш президент веде дуже системну роботу з цього питання. З цієї нагоди відбувається безперервне спілкування та обмін думками з дуже великою групою, включаючи Україну, ООН, Росію, європейських та деяких американських гравців», – сказав міністр.

Він також подякував представникам України за конструктивну підтримку в цьому питанні.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom