В Україні спростили процедуру закупівель для збільшення енергоефективності

Share

Уряд вніс зміни до особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг, які мають сприяти прискоренню виконанню робіт із покращення показників енергоефективності (енергосервісу) бюджетних установ та інфраструктури місцевих громад

Відповідну постанову затвердили на засіданні Кабінету міністрів України 19 червня 2023 року, передає прес-служба уряду.

«Підвищення енергоефективності споруд – це складова нашої енергетичної незалежності. Ухвалене рішення про спрощення закупівель послуг енергосервісу, яке покликане, перш за все, прискорити такі закупівлі, аби встигнути до наступного опалювального сезону зменшити енергоспоживання. Так, за рахунок спрощення розрахунку базового рівня споживання, а також скасування зобов'язання затверджувати істотні умови договору з органом управління, закупівлі енергосервісу можна буде скоротити на 3-5 місяців, і вже до наступного опалювального сезону встигнути впровадити енергоефективні заходи», – розповіла заступниця міністра економіки України Надія Бігун.

Також передбачається, що для проектів, які забезпечують економію понад 50% на енергоносіях, передбачене укладання прямого договору, за умови, що виконавець має досвід втілення аналогічних проектів. Але в цьому випадку передбачається, що після укладення енергосервісного договору замовник має кожні півроку надавати Держенергоефективності інформацію щодо результатів його виконання.

Як прогнозують в Міністерстві економіки України, реалізація відповідних змін дозволить не лише прискорити процедуру закупівлі енергосервісу, а й створити додаткові умови для залучення приватних інвестицій в проекти з підвищення енергоефективності будівель соціально-гуманітарної сфери та об’єктів життєдіяльності громад.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom