Угорщина єдина не відкликала обмеження на агроімпорт з України, – ЄК

Share

На сьогодні Угорщина є єдиною з країною, яка зберігає односторонні обмеження щодо аграрного імпорту з України

Про це заявила прес-секретар Європейської комісії з питань торгівлі та сільського господарства Міріам Гарсіа Феррер, передає «Укрінформ».

Вона зазначила, що з боку ЄС Угорщині був запропонований пакет допомоги.

«Є все ще одна країна, яка не скасувала одноосібні заходи проти аграрного експорту з України. Це не обов'язково має позначитися на українському транзиті, і не стосується всього ЄС. Але ми запропонували пакет допомоги за умови, що односторонні заходи мають бути відкликані. Країна, яка цього не зробила – Угорщина», – зазначила Феррер.

Вона нагадала, що Єврокомісія погодила з країнами-сусідами України пакет заходів, який мав виконуватися після того, як держави скасують свої одноосібні дії проти аграрного імпорту з України.

«Ми мали презентацію цих заходів за участю різних країн 3 травня. Тоді ми обговорили пакет допомоги на 100 мільйонів євро та умови його розміщення. На даний момент, ми все ще чекаємо усунення певних односторонніх заходів, які були введені, до того, як ми зможемо зробити наступний крок», – додала Феррер.

Також вона зазначила, що Єврокомісія отримала лист від кількох країн-членів, які висловлюють протест проти виділення допомоги п'яти країнам.

«Єврокомісія отримала такий лист в травні, тобто в цьому місяці. Ми незабаром надамо відповідь. Але я не можу заздалегідь передбачити в цей момент, якою буде така відповідь», – сказала прес-секретар Єврокомісії.

Раніше Польща, Словаччина, Угорщина, Болгарія і Румунія в односторонньому порядку заборонили імпорт української агропродукції на внутрішній ринок через невдоволення місцевих фермерів. Польща на короткий час заборонила навіть транзит українського зерна.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom