Україна та Болгарія шукають рішення щодо зернового питання, – Мінекономіки

Share

Представники України та Болгарії обговорили тимчасову заборону на імпорт зерна і продуктів харчування з України, яка запроваджена з 19 квітня

Про це повідомляє Міністерство економіки України.

У відомстві нагадали, що виняток складає транзит української агропродукції.

«Зберегти і продовжити експорт зерна – це чутливе і важливе питання для України, оскільки це основна стаття доходу в бюджет країни. Наша країна захищається від збройної агресії, і нам як ніколи раніше потрібно зберігати макроекономічну стабільність, забезпечувати фінансами соціальну сферу, військовий і економічний фронт. Уряд України має на меті вирішити питання тимчасової заборони на імпорт українського зерна до Болгарії. Ми ведемо діалог з болгарською стороною щодо причин і перспектив позитивного вирішення цієї ситуації для обох країн», – зазначила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Міністр економіки та промисловості Болгарії Нікола Стоянов своєю чергою висловив солідарність Україні щодо ситуації, в якій країна опинилась у зв’язку з повномасштабним вторгненням РФ. Разом з тим, за його словами, через імпорт українського зерна і продовольства місцевим сільгоспвиробникам важко реалізувати власну продукцію і вони зазнають збитків. Однак під заборону не підпадає транзит української продукції через Болгарію у країни ЄС.

Стоянов зазначив, що Болгарія очікує на рішення, за яким українська продукція не перевантажуватиме місцевий ринок, а буде гарантовано експортуватися до інших країн.

Сторони обговорили важливі аспекти цього питання, діалог продовжується. Наступного тижня консультації з цього питання відбудуться на рівні Ради Європейського Союзу і його робочих органів.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom