Зростання ВВП в Україні складе близько 4% за підсумками року — Свириденко

Share

Українська економіка перейшла до відновлювального зростання. За прогнозами Мінекономіки, за підсумками року зростання ВВП складе близько 4%

Про це заявила перший віцепрем’єр-міністр — міністр економіки Юлія Свириденко.

“Після минулорічного падіння на майже 30%, цього року ми спостерігаємо відновлювальне зростання. Позитивні тенденції демонструють майже всі сектори. Зокрема, в сільському господарстві фіксуємо зростання врожаю в порівнянні з минулорічним, в промисловості поступово відновлюються темпи виробництва – маємо понад 10% зростання в машинобудуванні, харчовій промисловості, виробництві меблів”, – зазначила Свириденко.

За її словами, основними джерелами економічного зростання є український бюджет, який в умовах війни значною мірою наповнюється за рахунок міжнародної допомоги, а також програми підтримки бізнесу.

"Уряд має посилити підтримку бізнесу, тож на наступний рік в бюджет закладається понад 40 млрд грн на програми стимулювання розвитку підприємництва, йдеться зокрема про програму доступного кредитування під 5-7-9%, грантові програми на започаткування власної справи та переробних підприємств", – наголосила міністр.

Окрім того, вперше в бюджеті будуть передбачені кошти на облаштування індустріальних парків, кошти на гуманітарне розмінування, що дозволить допомогти аграріям, які отримуватимуть компенсацію за закупівлю послуг з розмінування сільгоспземель.

Як зазначалося раніше, за попередніми оперативними оцінками Мінекономіки, зростання  ВВП у вересні становило 9,1% порівняно з вереснем минулого року. У підсумку за січень-вересень 2023 року зростання оцінюється на рівні 5,3%.