Україна розірве економічну угоду з Сирією

Share

Кабінет міністрів схвалив законопроект про припинення дії міжурядової угоди між Україною та Сирією про торговельне, економічне і технічне співробітництво

Уряд 28 березня також ухвалив розпорядження про подання даного законопроекту на розгляд Верховної Ради, повідомляє Міністерство економіки України.

«Україна припиняє будь-які стосунки не лише з державою-агресором, але і з сателітами Росії. Ми жорстко реагуватимемо на недружні дії стосовно нашої держави. Нагадаю, що відповіддю на підтримку режимом Асада російської агресії,  визнання ним так званої «незалежності» тимчасово окупованих територій Донецької та Луганської областей України став розрив дипломатичних відносин з Сирійською Арабською Республікою», – зазначила міністерка економіки Юлії Свириденко.

Угода між урядом України та урядом Сирії була підписана в квітні 2002 року та ратифікована в лютому 2003 року. Угода передбачала, зокрема, передачу технологій та ноу-хау, створення спільних підприємств, забезпечення технічної допомоги для інвестиційних проектів. Також сторони погодилися надавати одна одній режим найбільшого сприяння стосовно, зокрема, мит, податків та інших зборів, які застосовуються до імпорту та експорту.

Дія угоди буде припинена в разі затвердження поданого урядом законопроекту Верховною Радою України та набуття ним чинності.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom