Європа випередила США за обсягами допомоги Україні, – Боррель

Share

Спільна допомога Україні з боку європейських інституцій та країн-членів ЄС наближається до 50 млрд євро

Про це заявив верховний представник Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Жозеп Боррель, передає «Укрінформ» із посиланням на «Europapress».

Таким чином, за обсягами військової, фінансової та гуманітарної допомоги Києву в умовах російської агресії Європа випереджає Сполучені Штати.

«Європа повинна допомагати Україні захищатися від агресії, від якої та страждає. Я доклав багато зусиль, аби це стало можливим, щоб сформувати єдність навколо рішень, які дали Україні змогу вистояти», – сказав Боррель під час дебатів на пленарному засіданні Європарламенту в Страсбурзі.

Водночас він додав, що цієї допомоги «недостатньо», доки Україна продовжує страждати від систематичних нападів російської армії, яка намагається знищити сусідню країну.

«Ми маємо підтримувати Україну, і не лише у військовому плані. Ми маємо тримати двері відчиненими для переговорів, але для миру потрібні двоє, а для війни – один», – наголосив він.

Він також зауважив, що ЄС повинен мати можливість вдаватися до «жорсткої сили», коли це необхідно, і мати потенціал впливу на міжнародній арені.

«На жаль, не всі думають, як ми – дехто віддає перевагу силі, а не праву. Ми повинні мати можливість на це реагувати», – додав він.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom