В Україні розробляють механізм страхування інвестицій в умовах війни

Share

Уряд України працює над механізмом страхування інвестицій в умовах воєнного стану, що дозволить гарантувати інвесторам безпеку капіталовкладень в українські активи

Про це повідомив заступник міністра економіки України Олександр Грибан, передає пресслужба відомства.

Зараз українська сторона веде перемовини з Багатостороннім агентством з інвестиційних гарантій (MIGA), яке входить до групи Світового банку. Дана організація має програми страхування інвестицій в умовах терористичних загроз.

«Активно працюємо над механізмами страхування інвестицій. У світі, на жаль, не дуже багато такої практики. Але елементи подібних програм існували в тих країнах, в яких були бойові терористичні дії. Робимо все можливе, щоб покриття MIGA було доступним в Україні, щоб була можливість інвестувати вже навіть зараз, в той період, коли воєнні дії ще продовжуються», – зазначив Грибан.

Для гарантування безпеки, інвестори купуватимуть страховку, вартість якої розраховується в залежності від обсягу інвестицій. У разі форс мажорних обставин інвестор зможе отримати компенсацію цих коштів.

Також Міністерство економіки працює над покращенням умов для ведення бізнесу в Україні. Зокрема – над програмами для залучення інвестицій та дерегуляцією.

Раніше уряд схвалив законопроєкт про спрощення дозвільних процедур для набуття права на землю та для початку будівництва під час реалізації проєкт, що спрямовані на відновлення економіки.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom