Шмигаль заявив про необхідність підписання меморандумів щодо відновлення регіонів України

нас ...
Шмигаль заявив про необхідність підписання меморандумів щодо відновлення регіонів України

Регіони України мають укласти меморандуми з партнерами, де були б закріплені наміри щодо відбудови українських областей, повідомляє прес-служба Кабміну

Про це під час виступу на Конгресі місцевих і регіональних влад заявив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Спілкуйтесь зі своїми колегами в країнах, з якими вже є домовленості. Запрошуйте допомогти саме вашому місту чи громаді у відбудові, починайте розробку спільних проектів. Давайте разом надамо новий сенс вислову міста-побратими», — підкреслив очільник Уряду.

Шмигаль нагадав, що президент Володимир Зеленський запропонував регіональний підхід до відновлення кілька місяців тому, відповідно до якого союзники беруть шефство над різними регіонами України.

«Це означає, що вони не просто виділяють гранти, кредити чи інвестиції. Вони беруть безпосередню участь у підготовці та реалізації проектів відбудови в регіонах та громадах нашої країни», — зауважив прем’єр-міністр.

За словами глави Уряду, йдеться про те, що партнери можуть принести свій унікальний досвід та розуміння, як збудувати нове середовище. Ця синергія між центральною, місцевою владою та міжнародними партнерами, на його думку, дозволить забезпечити трансформацію регіонів на основі принципу Build back better.

Як повідомив Шмигаль, уже зараз Україна має домовленості з деякими партнерами, які готові брати участь у такій трансформації. Наприклад, Швейцарія готова брати участь у відбудові Одещини, Велика Британія у відбудові Київщини, Естонія у відбудові Житомирщини, Данія у відбудові Миколаєва та Миколаївської області.

«Ми активно комунікуємо з усіма нашими союзниками та хочемо укласти меморандуми з країнами-партнерами, де були б закріплені відповідні наміри щодо відбудови українських регіонів. Це дозволить перенести питання з політичної площини на рівень конкретики, технічної документації проектів, чітких планів», — підкреслив прем’єр-міністр.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #шмыгаль   #шмигаль  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1