Шмигаль анонсував будівництво євроколії в Україні

Share

Україна розпочне поетапне будівництво вузької європейської колії, щоб з’єднати свою залізницю з європейською, заявив прем’єр-мініср Денис Шмигаль під час засідання уряду

За його словами, спочатку це буде сполучення великих вузлів та великих міст, а далі поступове розширення по всій країні, передає «Економічна правда».

Крім того, Україна планує найближчим часом підписати «митний безвіз», тобто приєднатися до Конвенції про процедуру спільного транзиту. Цей документ, зазначив він, є основою для переміщення товарів між країнами-членами ЄС. Технічно країна до цього вже готова.

«Таке приєднання дозволить значно прискорити проходження митниці та пришвидшити потік товарів. Це краща якість митниці та нові можливості для українського бізнесу», – додав прем’єр.

У частині транспорту також готується Угода з ЄС про лібералізацію автомобільних вантажних перевезень. Європейська Комісія вже рекомендувала країнам-членам лібералізувати такі перевезення з Україною, заявив Шмигаль, і робота в цьому напрямку йде активними темпами.

Прем’єр розповів і про два інші проєкти з інтеграції: приєднання України до роумінгового простору ЄС та до єдиної зони платежів у європейській валюті SEPA. Щодо першого, Шмигаль не зазначив конкретних термінів виконання. Натомість приєднання України до Єдиної зони платежів може відбутися вже влітку і дасть змогу робити перекази у євро без жодних комісій.

Зазначимо, потяги в Україні рухаються «широкою» колією (1 520 мм), розповсюдженою на теренах країн колишнього СРСР. Таку ж колію використовує Литва, Латвія та Естонія, а також – Білорусь. Більшість країн Євросоюзу (за винятком Іспанії та Португалії) натомість послуговуються «вузькою» колією (1 435 мм).

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom