Після скасування мит на сталь Україна зможе наростити експорт довгого прокату на ринки Європи та Північної Америки

Share

Металургійні підприємства України зможуть збільшити експорт готового прокату на ринки Євросоюзу, США, Канади та Великобританії після їх рішення скасувати мита для України. В першу чергу мова йде про довгий прокат – арматуру, катанку, квадратну заготовку, тощо. Про це йдеться у статті UAprom «Скасування мит на українську сталь: das ist fantastisch, але давайте ще».

Зокрема в ЄС окрім ввізних мит на рік також скасовані антидемпінгові та захисні заходи щодо української сталі, а в США – призупинена дія 25% мита на сталь та сталеву продукцію. Раніше мита та квоти суттєво обмежували постачання саме готової металургійної продукції на ринки цих країн.

Тепер Україна матиме можливість збільшити експорт переважно довгого прокату. Потужності з виробництва цієї продукції – Каметсталь, АМКР, ДМЗ – залишаються на контрольованій урядом території. Тоді як пропозиція плаского прокату скоротилася через втрату комбінатів Азовсталь та ММКІ через руйнування та облогу Маріуполя росіянами.

З огляду на це Україна «зможе скористатися відміною мита в більшій мірі для довгого прокату, ніж для плаского. Тобто в перспективі зможемо експортувати більше арматури, катанки, можливо, квадратної заготовки», – вважає директор «Укрпромзовнішекспертизи» Володимир Власюк.

Основним ринком для українських металургів залишиться ЄС, значною мірою завдяки тому, що логістика у цьому регіоні є сухопутною. За оцінкою Власюка, мова може йти про збереження обсягів постачання плаского прокату на рівні 2 млн т. та збільшення відвантажень довгого прокату на 0,5 млн т. на додачу до минулорічних 0,5 млн т.

Натомість торгівля з США, Канадою та Британією залишатиметься обмеженою в першу чергу через блокування українських портів і відсутність адекватного доступу до морської логістики. Втім, Україна все ж має можливість збільшити експорт на ринки трьох країн як плаского, так і довгого прокату – із минулорічного показника у 150 тис т. до 350 тис т., вважає Власюк.

Проте експерти наголошують, що можливість здійснювати безмитну торгівлю мала б значно сильніший ефект для підтримки бізнесу в умовах війни, якби виробники з України могли користуватися нею не один рік, а принаймні 5-10 років.

Більше про вплив безмитної торгівлі на ГМК України читайте у статті UAprom «Скасування мит на українську сталь: das ist fantastisch, але давайте ще». 

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom