Кабмін затвердив преференції для вітчизняного машинобудування при держзакупівлях

нас ...
Кабмін затвердив преференції для вітчизняного машинобудування при держзакупівлях

Кабінет міністрів затвердив порядок визначення частки вітчизняних складових у продукції машинобудування, яка отримає преференції при державних закупівлях.

Затвердження порядку забезпечить запуск так званого закону «про локалізацію», який передбачає обов’язкову наявність української складової при закупівлі продукції машинобудування через систему Prozorro, повідомляє Мінекономіки.

Згідно з рішенням уряду, порядок підтвердження частки вітчизняних складових у такій продукції здійснюватиметься за наступним алгоритмом:

  • виробник розраховує собівартість товару – окремо імпортних та українських компонентів, та визначає частку локалізації за встановленою формулою, при цьому до участі у публічних закупівлях допускаються товари, в яких не менше 10% внутрішньої складової вироблено на території України;
  • результати розрахунків подаються до Міністерства економіки разом із заявкою щодо включення продукції до переліку товарів, які відповідають ступеню локалізації;
  • Мінекономіки в автоматичному режимі перевіряє арифметичну коректність наданих калькуляцій та вносить товар до реєстру;
  • після цього виробник отримує можливість брати участь у публічних закупівлях;
  • щоб виключити можливі маніпулювання даними, постачальник продукції після перемоги на аукціоні зобов’язаний надати замовнику розрахунки щодо рівня локалізації на поставлений товар чи партію товару.

Серед видів продукції, на які поширюються згадані вимоги – автомобілі швидкої допомоги, пожежні авто, електробуси, окремі деталі, такі як двигуни, турбіни, насоси та компресори тощо.

Водночас ці вимоги не розповсюджуються на продукцію з країн, з якими Україна підписала Угоди про вільну торгівлю, а також на товари учасників Угоди про державні закупівлі. Це, зокрема, країни ЄС, Японія, США, Південна Корея, Сінгапур, Гонконг, Канада.

Також Уряд затвердив порядок моніторингу дотримання вимог щодо ступеня локалізації виробництва. Він здійснюватиметься раз на півроку Міністерством економіки для мінімізації ризиків.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1