Росія втратить третину річного військового бюджету через нафтове ембарго, - Галущенко

нас ...
Росія втратить третину річного військового бюджету через нафтове ембарго, - Галущенко

Втрати Росії після запровадження Євросоюзом ембарго на нафту та нафтопродукти РФ становитимуть третину частину її військового бюджету у 2021 році та підірвуть спроможність Кремля фінансувати війну в Україні

Таку думку висловив міністр енергетики Герман Галущенко, передає Інтерфакс-Україна.

За його словами, заборона є частковою і поширюватиметься на танкерну нафту та нафтопродукти, а отже - 2/3 постачання до Євросоюзу. Поки що ЄС залишає тимчасовий виняток для трубопровідної нафти, але при цьому до кінця 2022 року імпорт російської нафти в ЄС має скоротитися на 90%.

Галущенко послався на Bloomberg, який оцінює річні збитки Росії від нафтового ембарго ЄС у розмірі близько $10 млрд, бо РФ буде змушена продавати свою нафту в Азію зі значним дисконтом.

За інформацією міністра, ще $12 млрд збитків РФ зазнає внаслідок відмови Польщі та Німеччини від російської нафти, яку країни одержують через північну нитку нафтопроводу "Дружба". Все разом це становитиме 1/3 військового бюджету Росії у 2021 році.

«На жаль, забанити нафту не вийшло одномоментно. Але сам факт ембарго зробить російську нафту ще більш «токсичною», відкриє шлях новим постачальникам, підірве економічну спроможність Кремля фінансувати війну», - вважає міністр.

Він висловив подяку всім лідерам Євросоюзу за черговий прояв солідарності з Україною, а також Європейській Комісії, яка доклала всіх зусиль для ухвалення цього рішення.

«Рішення щодо ембарго стало знаком того, що принципи мають значення. Що цінності є важливішими за ціни. Особливо цей ціннісний вимір відчутний у позиції Польщі, яка є одним із флагманів санкцій проти Росії. І Німеччини, яка продемонструвала політичну волю і швидко знайшла заміну російській нафті», – констатував Галущенко.

Міністр резюмував, що Росія невдовзі більше не зможе нікому нав'язувати свою волю через шантаж енергоносіями та не зможе вести війни через відсутність зброї та грошей.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1