Банківський сектор України залишається операційно прибутковим, - НБУ

нас ...
Банківський сектор України залишається операційно прибутковим, - НБУ

Банківський сектор залишається операційно прибутковим, попри нижчі темпи зростання операційних доходів та збільшення операційних витрат унаслідок воєнних дій

Про це повідомляє Національний банк України.

Чистий операційний прибуток за результатами 4 місяців 2022 року зріс на 10% р/р, попри скорочення цього показника у березні-квітні.

Водночас банки сформували значні обсяги резервів під очікувані збитки через наслідки війни. Відрахування в резерви зросли у сім разів порівняно з січнем-квітнем 2021 року – до 32,7 млрд грн, із них 83% або 27,0 млрд грн були сформовані в березні-квітні.

Загальне зниження бізнес-активності з початку повномасштабної війни призвело до падіння попиту на кредити й банківські послуги та спричинило зниження сум розрахунків – ключової бази комісійних доходів банків. Запровадження банками кредитних канікул та зниження комісії за користування своїми послугами також негативно відобразилося на доходах фінустанов. Чистий комісійний дохід скоротився в січні-квітні на 22% р/р; зростання чистого процентного доходу в квітні становило 18% р/р порівняно з 35% р/р за січень-лютий 2022 року.

У результаті чистий збиток банківського сектору за перші чотири місяці цього року становив 7,4 млрд грн, хоча ще у січні-лютому банки працювали з чистим прибутком у 9,9 млрд грн.

Доходи банків у січні-квітні зросли на 11% у річному вимірі до 88,6 млрд грн, витрати – на 53% до 96 млрд грн.

Читайте новини бізнесу та промисловості у Telegram-каналі UAprom

Теги:   #нбу   #банк  
Оценить материал:
load
Рейтинг: 5.00
1