За рік роботи морського коридору Україна експортувала понад 64 млн т вантажів 

Share

За рік роботи тимчасового морського шляху, також відомого як «Український коридор», було експортовано 64,4 млн тонн вантажів.

Про це повідомила пресслужба АМПУ.

Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.

“2 379 суден експортували українські вантажі до 46 країн світу. 64,4 млн тонн – загальний вантажообіг, з яких 43,5 млн тонн – продукція українських аграріїв”, – йдеться в повідомленні.

В Адміністрації нагадали, що рівно рік тому 16 серпня 2023 року перше заблоковане судно JOSEPH SHULTE вийшло тимчасовим коридором, встановленим ВМС ЗСУ для торговельних суден із порту Одеса.

16 серпня 2023 – перші цивільні судна AROYAT i RESILIENT AFRICA скористалися тимчасовим коридором у напрямку до портів Великої Одеси.

Як зауважили в Мінвідновлення, попри систематичні російські обстріли, Сили безпеки та оборони продовжують забезпечувати морський шлях для цивільних суден. Окрім безпекової складової, сьогодні існує два основних інструменти страхування ризиків судновласників, чиї судна прямують до чи з морських портів України.

Перший – це механізм страхування провідними страховими компаніями та банками світу за сприяння Уряду Великої Британії. Угода дозволяє покривати ризики «Marine Hull War» і «Loss of Hire War» для суден на рівні 1-1,25% страхових премій. Це практично довоєнні показники.

Другий – гарантії відшкодування шкоди фрахтувальникам, операторам та власникам суден і суден внутрішнього плавання під час перебування таких суден у територіальних водах України.

Як повідомлялося раніше, з 15 березня 2024 року Український коридор, що проходить через порти “Великої Одеси”, розпочав роботу у цілодобовому режимі, що збільшило показники експорту аграрної та іншої продукції на 20%.