З початку року видобуток вугілля на державних шахтах зріс на понад 24%

Share

Видобуток вугілля на державних шахтах впродовж кількох місяців перевищує довоєнні показники.

Про це повідомила пресслужба Міненерго.

Підкреслюється, що якщо у березні 2022 року на державних вугледобувних підприємствах було видобуто 173 тисячі тонн і ця цифра протягом тривалого часу зменшувалася, то у січні 2024 року видобуток склав 178 тисяч тонн вугілля, у лютому – 197 тисяч тонн, а за підсумками березня видобуток склав 221 тисячу тонн – це на 24 % більше, ніж у січні.

При цьому зросли й середньодобові показники видобутку. Якщо у вересні вугільники в середньому видобували за добу 4,1 тисячі тонн, то вже у березні – 7,1 тисячі тонн.

Також в міністерстві зауважили, що завдяки зростанню видобутку вугілля на державних підприємствах нарощуються і його запаси на складах енергетичних підприємств.

Зокрема, на кінець березня на складах ТЕЦ і ТЕС було накопичено майже 1 млн 208 тисяч тонн вугілля, що на 508 тисяч тонн більше, ніж передбачалося планом.

“Це важливо для підготовки до опалювального сезону 2024-2025 років, яка вже розпочалася на вітчизняних електростанціях там, де це дозволяють безпекова ситуація та відновлення після масштабних російських обстрілів”, – наголосили в Міненерго.