Верховна Рада підтримала в цілому законопроєкт №10439 про перезавантаження Бюро економічної безпеки (БЕБ).
Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк.
“Текст погоджений з партнерами. З незалежним відбором нового голови БЕБ, переатестацією та кадровим відбором. За участю іноземних експертів та українського бізнесу”, – зауважив нардеп.
Законпроєкт передбачає, що нового очільника БЕБ повинна обирати комісія із шести членів, половина з яких – міжнародні експерти з правом вирішального голосу.
Окрім того, передбачається переатестація співробітників Бюро, яку має проводити комісія, яка складається із шести людей від нового директора БЕБ і шести – від міжнародних партнерів за пропозицією українського бізнесу. Так само протягом трьох наступних років працюватимуть кадрові комісії: шестеро членів від Бюро і шестеро – від партнерів. Також гарантована незалежність директора БЕБ на рівні НАБУ/САП/НАЗК.