ВР схвалила реформу корпоративного управління держпідприємств

Share

Верховна Рада ухвалила закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення корпоративного управління юридичних осіб, акціонером (засновником, учасником) яких є держава».

Про це повідомила пресслужба Мінекономіки.

У міністерстві зазначають, що це ключовий етап для реформи держпідприємств, адже закон покращує умови корпоративного управління, посилює ролі й відповідальність наглядових рад та наближає законодавство України до стандартів країн ОЕСР, враховуючи умови воєнного стану.

“Закон унормовує багато питань, які дозволять підприємствам працювати зрозуміло для суспільства, інвесторів та міжнародних партнерів. Наглядовим радам надають більше повноважень для роботи, але і більше відповідальності. Уряд отримує інструменти контролю за наглядовими радами”, – зауважила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона додала, що ухвалення закону було одним з пріоритетів роботи Мінекономіки, адже його впровадження дозволить залучати більше інвестицій, сприяти розвитку економіки та наповнювати держбюджет.

В пресслужбі додали, що ухвалення закону є однією з умов для вступу в ЄС та отримання траншу від МВФ. А також – індикатором проєкту плану для програми Ukraine Facility. Закон враховує принципи ОЕСР настільки, наскільки це дозволяють вимоги воєнного часу.

Як повідомлялося раніше, Верховна Рада ухвалила законопроєкт №5593-д у першому читанні ще в липні 2021 року.