Верховна Рада ухвалила законопроєкт про ратифікацію угоди між Україною та Європейським Союзом про участь України в програмі Союзу щодо боротьби із шахрайством (EUAF).
Про це повідомила пресслужба Мінфіну.
“Участь України у програмі ЄС щодо боротьби із шахрайством дасть нам змогу отримати необхідні знання та професійну підготовку у сфері захисту фінансових інтересів України та ЄС, а також зміцнить інституційну спроможність України в розбудові системи боротьби з шахрайством за європейськими стандартами”, – зазначив під час свого виступу в парламенті заступник міністра фінансів з питань європейської інтеграції Юрій Драганчук.
Він також відзначив, що після підписання законопроєкту президентом, Україна стає першою країною, яка, не будучи членом ЄС, офіційно оформила свою участь у програмі.
Програма ЄС по боротьбі з шахрайством передбачає для її учасників фінансування за такими напрямами:
- впровадження ІТ-інструментів, спрямованих на посилення транснаціональної співпраці з Єврокомісією;
- підтримка та сприяння фінансовим розслідуванням;
- технічна та оперативна підтримка відповідних органів для посилення боротьби з шахрайством та іншою незаконною діяльністю;
- нарощування ІТ-потенціалу, збільшення обміну даними;
- організація спеціалізованого навчання, семінарів, досліджень, спрямованих на покращення співпраці та координації між службами, пов’язаними із захистом фінансових інтересів ЄС.
Бюджет конкурсів для програми Союзу з боротьби з шахрайством (EUAF) – компонент Hercule – на період 2021-2027 років становить 114,2 млн євро.
Як UAprom повідомляв раніше, 20 березня 2024 року міністр фінансів Сергій Марченко та Єврокомісар із питань бюджету та адміністрування Йоханнес Хан підписали угоду між Україною та Євросоюзом про участь України в програмі ЄС щодо боротьби із шахрайством.