Великі контейнерні лінії не хочуть заходити власним флотом до портів України через війну – АМЕУ

Share

Поки не закінчиться війна, великі контейнерні судноплавні лінії не хочуть заходити власним флотом до портів України.

Про це повідомив президент Асоціації міжнародних експедиторів України, співзасновник групи компаній ITL Віктор Берестенко в інтервʼю Latifundist.com.

За його словами, у жовтні минулого року компанія запропонувала великим контейнерним лініям свій сервіс до портів Великої Одеси до Туреччини, однак «добро» від ВМС України отримали аж в лютому.

«Тож, одна українська приватна логістична компанія, член нашої асоціації (АМЕУ), взяла на ринку судно в оренду (чартер) і надає на ньому місця великим судноплавним лініям, щоб вони вантажили свої контейнери з українською продукцією з та до України. 3 квітня саме це судно прибуло до Чорноморського порту. У найближчій перспективі воно має поєднати великий хаб у Середземномор’ї з портами Великої Одеси», – зазначив Берестенко.

Він зауважив, що прямого заходу контейнерів до портів України з Китаю не було. Відбувся суднозахід контейнеровоза місткістю 1 500 TEU з не контейнерним вантажем у біг бегах без жодного контейнера.

«Але маємо надію, що саме це, досить велике судно, дасть старт новому напрямку для вітчизняного контейнерного судноплавства. Можливо, таке судно буде не єдине», – додав президент АМЕУ.