Вартість відновлення морвокзалів в Ізмаїлі та Одесі оцінюється майже в $20 млн – АМПУ

Share

З 18 липня 2023 року РФ понад 30 разів атакувала об’єкти портової інфраструктури. За цей час 109 об’єктів, та 6 цивільних будівель, було пошкоджено або повністю знищено.

Про це заявив начальник відділу міжнародних відносин ДП “АМПУ” Олексій Панасюк.

Внаслідок масованих атак на інфраструктуру морських портів було пошкоджено або частково зруйновано елеватори, склади для зберігання зерна, олії та нафтопродуктів, трубопроводи, адміністративні та інші будівлі, транспорт, вантажі, у т.ч. зернові.

“За попередніми підрахунками тільки реставрація та відновлення будівлі морського вокзалу Ізмаїльського порту оцінюється в 1,6 млн дол., відновлення будівлі пасажирського комплексу та морського вокзалу Одеського морського порту – 18 млн дол.”, – зауважив Панасюк.

За його словами, для забезпечення стабільної роботи Одеського порту необхідно провести капітальний ремонт третьої черги шляхопроводу, який було пошкоджено під час ракетної атаки, попередня вартість ремонту – 35 млн дол.

Він додав, що загалом з початку широкомасштабного вторгнення пошкоджено або знищено понад 600 одиниць рухомого та нерухомого майна ДП “АМПУ.

Як зазначається, АМПУ системно працює над відновленням інфраструктури, веде облік зруйнованих об’єктів, залучає до співпраці міжнародні фінансові інститути та міжнародні програми та фонди, JICA, USAID – US Agency for International Development, HGBF, World Bank тощо.

Також у 2024 році АМПУ планує здійснити операційне днопоглиблення акваторій, ремонт автомобільних доріг та залізничних колій, технічного забезпечення лоцманів та оновлення систем моніторингу руху суден диджиталізації процесів в Дунайських портах.