В Україні запустять платформу “Пульс” для збору зворотного зв’язку від бізнесу

Share

Міністерство економіки анонсувало запуск онлайн платформи “Пульс” для збору відгуку від бізнесу про взаємодію з державою.

Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.

“Мета платформи – створити єдиний цифровий інструмент для прозорих відносин між державою та бізнесом для підвищення якості державних послуг. Тепер кожен підприємець може поставити оцінку послугам, які надає держава”, – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що на етапі бета-тестування можна оцінити 22 держоргани, поступово їхня кількість збільшуватиметься.

“Завдяки цьому інструменту можна буде побачити об’єктивну вимірювальну картину якості держпослуг і ефективніше та швидше реагувати на проблеми підприємців. Наприклад, звернулися у податкову, ЦНАП чи інші органи й не задоволені якістю послуг, тоді можна залишити відгук на “Пульсі”. Заявку візьмуть у роботу, щоб виправити проблему, а підприємець отримає відповідь щодо свого запиту в онлайн-кабінеті”, – підкреслила перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко.

Вона додала, що так само можна залишити й позитивний відгук, щоб масштабувати позитивні практики. Відгук від бізнесу відцифровується та на його основі буде сформовано так званий Entrepreneur Satisfaction Score (Індекс задоволеності підприємців).

Система складатиметься з трьох компонентів — дашборду, інформаційного вікна та особистого кабінету.

  1. Дашборд – інформаційна панель для прийняття управлінських рішень з ключовими показниками, яка дозволить швидко оцінити стан задоволеності державними послугами у зручному для аналізу та сприйняття форматі. Дашборди з оцінками від бізнесу та динамікою звернень публічні.
  2. Інформаційне вікно – інструмент для надання відгуку, де підприємці можуть лишити відгук про взаємодію з державними органами та повідомити про проблему, якщо вона виникла. Для цього потрібно авторизуватися будь-яким зручним способом – електронним підписом, через банк ID або Дія.Підпис. Після цього підприємцю запропонують заповнити дві форми для оцінювання державних послуг на вибір – коротку та довгу.
  3. Особистий кабінет. Після заповнення форми підприємець зможе відстежувати статус її розгляду онлайн в особистому кабінеті – від моменту формування заявки до відповіді представника держави.

В міністерстві наголосили, що “Пульс” є частиною політики “Зроблено в Україні”.