Продовжуємо працювати над посиленням енергетичної стійкості та незалежності України. Триває активна робота з розвитку розподіленої генерації.
Про це повідомив премʼєр-міністр Денис Шмигаль за результатами наради з Міненерго, Мінрозвитку, Мінфіном, представниками Офісу Президента та державних енергетичних компаній.
За словами очільника уряду, на засіданні заслухали поточну ситуацію з енергозабезпеченням регіонів та обговорили подальші плани зі встановлення об’єктів генерації.
За даними Міненерго, загалом вже ввели 967 МВт розподіленої генерації, з них 109 МВт — від початку року. Пріоритет Міненерго — розвиток вітрової енергетики та систем накопичення енергії.
Також завершена робота зі створення енергетичних паспортів регіонів.
«Допомагаємо містам з енергообладнанням: в регіони вже поставлено 468 когенераційних установок та 284 блочно-модульних котельні загальною потужністю понад 1,4 ГВт. У пріоритеті — прифронтові регіони. Тривають роботи зі встановлення та введення обладнання в експлуатацію», – підкреслив Шмигаль.
Він зауважив, для того, щоб посилити українську енергонезалежність, уряд запустив програми пільгового кредитування на встановлення енергетичного обладнання для населення та бізнесу. Програми успішно працюють. Зокрема, від бізнесу надійшло 3,8 тисячі заявок на 81,7 млрд грн. Вже надано кредитів на суму 14,1 млрд грн.
Крім того, були заслухані пропозиції щодо лібералізації підключення приватної генерації до мереж.
«Міністерства отримали завдання щодо додаткового спрощення процедур. Маємо створити всі умови, аби цей процес відбувався максимально легко та швидко», – резюмував премʼєр-міністр.
Як повідомляв UAprom, Фонд підтримки енергетики з початку великої війни допоміг відновити 2 ГВт генерації.