В Україні розпочали на держрівні збирати відгуки від бізнесу

Share

На платформі «Зроблено в Україні» запрацював сервіс pulse.gov.ua, який дозволить виміряти індекс задоволеності підприємців від взаємодії з державою.

Про це в коментарі Укрінформу повідомив член Ради з питань підтримки підприємництва в умовах воєнного стану, співзасновник Netpeak Group Артем Бородатюк.

За його словами, у межах проєкту «Зроблено в Україні» був запущений сервіс pulse.gov.ua, через який кожен український бізнес – мікро-, малий чи великий – може залишити не тільки скаргу на утиски з боку держави чи висловити своє незадоволення, а й оцінити рівень державної підтримки в різних моментах (умови для відкриття бізнесу, кредитування).

Також через pulse можна буде поставити питання, отримати консультацію.

“Тобто ми створили платформу для активного зворотного зв’язку, щоб врешті виміряти Entrepreneur Satisfaction Score – індекс задоволеності підприємців від взаємодії з державою”, – зазначив Бородатюк.

Загалом оцінки роботі державним інституціям можна виставити за 60 категоріями. Згодом будуть створені дашборди, на яких інформацію можна буде відстежувати за регіонами, типами бізнесу тощо.

За словами представника Ради, основою метою запровадження нового сервісу є бажання отримати об’єктивні дані щодо взаємодії вітчизняного бізнесу із державними установами.

Бородатюк підкреслив, що інформація, зібрана за допомогою big data, буде використана для подальшої адвокації під час робочих зустрічей Ради з підтримки підприємництва з президентом та представниками українського уряду.

«Президент та уряд бачитимуть те, що відбувається, наочно. І ми всі разом будемо аналізувати дані, зібрані за допомогою digital-проєкту, а не пости у соцмережах», – зауважив Бородатюк.

На його думку, такі довгострокові проєкти здатні впливати на системні зміни, яких очікує бізнес.