УЗ завдала собі збитків на 300 млн, скасувавши аукціони з продажу брухту – експерт

Share

Скасувавши заморожені аукціони із продажу металобрухту, АТ “Укрзалізниця” нанесла собі збитки у розмірі 300 млн грн.

Таку думку у коментарі журналістам висловив Борис Кушнірук, передає Апостроф.

“Це дуже дивне рішення УЗ. Аукціони були проведені, переможці визначені, застави внесені. Щобільше, металурги були готові купити цей брухт не дивлячись на те, що різниця між цінами цих аукціонів та поточними цінами на ринку складає від 600 до 1600 грн/т, залежно від виду брухту. Але керівництво “Укрзалізниці” йде на скасування цих аукціонів, в результаті чого бюджет воюючої країни не отримує близько 300 млн грн”, – зазначив Кушнірук.

Експерт висловив сумніви, що споживачі підуть на такі невигідні умови, якщо навіть УЗ знов захоче їх провести.

“Цінова кон’юнктура ринку така, що якщо “Укрзалізниця” вирішить виставити ці лоти на продаж знов, то вона недоотримає близько 40 млн грн… Позиція УЗ по брухту дивує. Її складські площі заповнені брухтом, його продажі призупинені, додаткового доходу немає. Але споживачі були готові забрати цю “заморожену” сировину, оскільки не бачили перспектив із відновлення продажів брухту УЗ”, – підкреслив Кушнірук.

Він вказав на важливий момент: “За процедурою аукціону, покупці ще 2,5 роки тому сплатили страхові платежі (десятки мільйонів гривень), а з початку цього року УЗ ніяк не реагувала на підписання контактів. Дійсно, є питання до Прозорро, чому в УЗ немає жодних зобов’язань, це підриває довіру. Однак, головна проблема все ж таки в “Укрзалізниці”. Саме вона робить так, щоб відвантаження сировини, за оптимістичною, оцінкою складало 4-6 місяців. Це дуже довго: постійно зростають витрати на логістику, переробку брухту, енергоресурси. Процедуру потрібно спрощувати, в УЗ мають з’явитися обов’язки перед покупцями”, – констатував експерт.

Як портал UAprom повідомляв раніше, Департамент майнової політики «Укрзалізниця» вирішив скасувати аукціони з продажу металобрухту на майданчику «Prozorro.Продажі», що були проведені на початку лютого 2022 року, але були заморожені із початком вторгнення російських військ.

Згодом об’єднання підприємств «Укрметалургпром», яке є повноважним представником підприємств гірничо-металургійного комплексу України, спростувало інформацію, що нібито метзаводи зверталася до «Укрзалізниця» по скасуванню аукціонів із продажу металобрухту, які були проведені на початку лютого 2022 року.