Уряд удосконалив фінансову підтримку українського бізнесу 

Share

Кабмін прийняв постанову щодо удосконалення фінансової підтримки українського бізнесу.

Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

Як зазначається, зміни спрямовано на підвищення ефективності державних гарантій, які надаються на портфельній основі.

Термін дії державних гарантій буде продовжено до десяти років для кредитів, які залучаються з метою відбудови основних засобів, зруйнованих частково або повністю внаслідок військової агресії, та до п’яти років для всіх інших категорій кредитів, що зі свого боку збільшує строк дії договорів для сільськогосподарських товаровиробників за попередньо наданими гарантіями.

Також з моменту прийняття акта з’являється можливість отримання кредитів під державні гарантії суб’єктами підприємництва, що провадять діяльність у сфері переробної промисловості (основний КВЕД) за всіма КВЕД Секції С Національного класифікатора України.

Підкреслюється, що нововведення дозволять підтримати суб’єктів господарювання мікро-, малого та/або середнього підприємництва – резидентів України у складних умовах воєнного стану матимуть позитивний вплив як для реалізації довгострокових інвестиційних проєктів, так і забезпечення потреб в оборотному капіталі. Це сприятиме стабілізації економічного стану та підтримці національного виробництва на шляху до сталого відновлення.