З метою зняття мита на українську продукцію та продовольство буде створена спільна робоча група на рівні Мінагрополітики України та міністерств економіки й торгівлі та сільського господарства Сирії.
Про це повідомив міністр аграрної політики й продовольства Віталій Коваль за підсумками зустрічі з міністром з питань сільського господарства доктором Мохамедом Аль Ахмадом.
«Дуже конструктивна зустріч з сирійським колегою. Проговорили чіткий перелік товарів, які потрібні країні. В першу чергу, Сирію цікавлять продукти тваринництва – м’ясо і молочні продукти. Також пшениця, ячмінь, олія, цукор, борошно. Адже за правління режиму Асада були дуже великі мита на поставку продуктів в Сирію для того, щоб контролювати імпорт і наживатись на цьому», – наголосив Коваль.
Крім того, міністри обговорили логістичні шляхи постачання української продукції до Сирії, взаємодію в банківському секторі. Також визначили завдання, над якими треба попрацювати двом сторонам, щоб торгівля між Україною і Сирією була якомога комфортнішою та простішою у сфері постачання агропродовольства і забезпечення продовольчої безпеки.
Міністр аграрної політики зазначив, що Сирія також зацікавлена в трансфері технологій з України. Зокрема, в галузі меліорації, гідроінженерії, тому що більшість земель країни потребують зрошення.
При цьому обговорили можливості взаємної торгівлі. З України пшениці, ячменю, олії, цукру та борошна. З Сирії – горіхів та фруктів.
Як раніше повідомляв UAprom, Україна відправила до Сирії 500 т пшеничного борошна.
Начебто персіченим від цього нам легше стане.
Зате нам он доставку чи транспортування газу (до речі нашого народного) тариф у тричі підвищили.
А потім, за тим, вартість електрики, газу, води, стоків, тарифів на Митро та взагалі на транспорт.Особливо на міжгородні маршрутки.
Про лікарські засоби та медпослуги взагалі говорити не хочеться.
Послуги медичні, звичайні, начебто безоплатні.
Але попробуй їх нормально отримати.
А приховані платні – хоч цілодобово отримуй. .Хоча якість фактично така ж сама. Лише лікарі доброзичливо на такого вдячного клиєнта дивляться і зустрічають з радісною усмішкою.
Та все ж справедливості для – не у всіх лікарів такі умови праці. В сенсі їх фахів.
І не всі абсолютно дефіцитні лікарі бомблять кишені та гаманців клієнтів-пацієнтів.
Але бомблять.
Можливо було би таки якось вирішити проблему з низькими зарплатами лікарів, але для цього потрібно припинити розкрадати Держбюджетні та місцево-бюджетні гроші.
Але звичка, яка кажуть, друга натура.
З Новим Роком, не хворійте, будьте здорові та поважаємі державою, як пишеться у Конституції країни.