Україна та Словаччина прискорюють реалізацію трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці

Share

Україна та Словаччина поглиблюють співпрацю щодо пасажирських та вантажних залізничних перевезень, модернізації транскордонних пунктів пропусків для пішохідного та автомобільного сполучення, а також посилюють енергетичну безпеку обох країн.

Такі питання міжурядової співпраці обговорили перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко та віцепрем’єр із відновлення, стійкості та використання єврофондів Словаччини Петер Кмец на зустрічі в Ужгороді, передає пресслужба українського міністерства.

За словами Свириденко, під час зустрічі зі словацькими колегами обговорили конкретні проєкти, які потенційно можуть бути реалізовані завдяки інвестиційному механізму в рамках Ukraine Facility.

Зокрема, розмова йшла про завершення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора «Мукачево–Вельке Капушани», завдяки чому країни об’єднають національні електромережі.

Також говорили про запуск пасажирського залізничного сполучення «Київ-Кошице».

“Наразі зі сторони України залізнична інфраструктура вже готова, тому працюємо над тим, аби прискорити підготовку залізничної інфраструктури зі словацької сторони», – наголосила Свириденко.

Ще однією темою для обговорення стала модернізація автомобільного та пішохідного пункту пропуску. Завершення реконструкції його пасажирської зони дозволить розділити рух пасажирського транспорту, автобусів та вантажівок, що має суттєво збільшити вантажопотік.

«Втілення всіх цих проєктів зробить нашу економіку більш самостійною та стійкою, а також допоможе розширити експортні спроможності та покращити логістику для українських громадян та бізнесу», – підсумувала міністр.

Також вона закликала українські бізнеси готувати свої проєкти для отримання їхнього фінансування в рамках програми Ukraine Facility.

«Доступ до фінансування в рамках програми Ukraine Facility матимуть компанії будь-якої форми власності – приватні, публічні або державні. Головне, щоб вони були готові інвестувати у пріоритетні сектори економіки. Це хороший шанс розширити, модернізувати чи створити бізнес. Коштів на ці цілі зарезервовано достатньо, тож ми чекаємо на якісні інвестиційні проєкти від українського бізнесу», – додала перший віцепрем’єр-міністр.