Україна та Польща підписали меморандум про співробітництво у сфері енергетики

Share

У межах українсько-польських урядових консультацій відбулося підписання меморандуму про співробітництво у сфері енергетики.

Про це повідомила пресслужба Міненерго за підсумками зустрічі заступника міністра енергетики Миколи Колісника з міністром клімату та природних ресурсів Польщі Пауліною Генніґ-Клоска та спеціальним уповноваженим зі стратегічних енергетичних інфраструктурних проєктів Мацеєм Бандо.

Наголошується, що сторони обговорили спільні кроки для реагування на руйнування енергетичної інфраструктури внаслідок російських обстрілів та підписали вищезазначений меморандум.

«Документ передбачає розроблення спільних програм та проєктів спільного інтересу, спрямованих на відновлення енергетичної інфраструктури, яка постраждала від війни, кроки для більшої інтеграції енергетичних ринків», – зауважив Колісник.

Меморандум, зокрема, передбачає спільну роботу у напрямках розвитку кліматично нейтральних технологій, розбудови розподіленої генерації, транспортування природного газу та нафтопродуктів.

Окрему увагу приділено питанню енергетичної безпеки шляхом інтеграції ринків та розвитку кліматично нейтральної генерації, формуванню проєктів спільного інтересу та розвитку міждержавних перетинів.

Крім того, у межах українсько-польських урядових консультацій міністр захисту довкілля та природних ресурсів Руслан Стрілець провів двосторонню зустріч з міністром клімату та довкілля Польщі Пауліною Генніг-Клоскою та її командою.

Серед ключових тем, які Стрілець обговорив з Пауліною Генніг-Клоскою:

  • долучення Польщі до Довкіллєвої Декларації, яка була презентована у жовтні 2023 року;
  • посилення співпраці України та Польщі за Пунктом 8 Формули миру;
  • досягнення згоди найближчим часом укласти Міжурядову угоду про імплементацію Конвенції Еспо.

За словами Стрільця, це стане вагомим підґрунтям для запобігання, зменшення та контролю шкідливого транскордонного впливу на навколишнє середовище від планової діяльності, та забезпечить її проведення за європейськими стандартами.