Україна та Nasdaq підписали меморандум для посилення економіки та ринку капіталу 

Share

Мінекономіки та провідна глобальна технологічна компанія Nasdaq підписали меморандум про взаєморозуміння для посилення української економіки та ринку капіталу, передає пресслужба міністерства.

У рамках угоди Nasdaq і Мінекономіки визначать сфери співпраці, які можуть сприяти відновленню української економіки.

Зокрема, меморандум передбачає, що Nasdaq надаватиме технічну допомогу уряду України  для майбутнього міжнародного фінансового центру в Україні, розвитку  ринків капіталу в Україні, доступу українських компаній до довгострокового фінансування на міжнародних ринках, сприятиме розвитку підприємництва серед українців.

У Nasdaq також розглядають потенційні можливості відмовитися від комісій за лістинг для українських компаній на ринках Nasdaq як в США, так і в ЄС. Звільнення від плати вимагає дозволу регуляторних органів.

«Відновлення економіки України вимагатиме глобальних зусиль з боку як державного, так і приватного секторів, і ця домовленість є першим кроком назустріч глибшому партнерству між Nasdaq та Україною», – зауважив виконавчий віцепрезидент Nasdaq Едвард Найт.

Як зазначається, партнерству між Nasdaq та урядом України сприяло Агентство США з міжнародного розвитку (USAID).

«Інвестори вже проявляють свою впевненість у майбутньому України, яка  залучила понад $4 мільярди прямих  іноземних інвестицій впродовж перших трьох кварталів минулого року. Це партнерство додатково підкреслює привабливі інвестиційні можливості, які пропонує Україна», – наголосила адміністратор Агентства США з міжнародного розвитку Саманта Пауер.