Україна та Молдова домовилися про новий маршрут транзиту газу РФ в Придністров’я

Share

Україна й Молдова неофіційно домовилися про продовження транзиту російського газу в Придністров’я після закінчення транзитного контракту з російським “Газпромом” наприкінці року.

Про це повідомив міністр енергетики Молдови Віктор Парліков в інтерв’ю Bloomberg.

За словами міністра, згідно з попередньою угодою, новий маршрут через Туреччину є життєздатним варіантом для постачання російського газу до регіону.

Так, очікується, що “Газпром” постачатиме газ до Туреччини, а потім через Болгарію і Румунію й Україну до Придністров’я.

Підкреслюється, що після початку широкомасштабної війни в Україні Молдова відмовилася від російського газу, купуючи його виключно на європейському ринку. Але “Газпром” продовжує постачати паливо до Придністров’я, яке забезпечує Молдову більшою частиною електроенергії.

Як зазначив Парліков, залишається відкритим питання, хто оплачуватиме транзит.

“Ми не будемо перешкоджати цьому транзиту, тому що не хочемо створювати кризу в регіоні, тим більше, що ця криза відразу стає проблемою всієї Молдови. Але ми не будемо виступати державним гарантом будь-якого газового контракту”, – наголосив молдовський міністр.

Як UAprom повідомляв раніше, міністр енергетики Герман Галущенко виключив будь-яку можливість укладення комерційних угод, які б дозволили постачати через Україну російський газ після закінчення дії транзитної угоди в кінці року.