Україна отримала близько $50 млн від Японії на відновлення житла

Share

До Держбюджету України надійшла частина коштів гранту обсягом 49,4 млн дол. від уряду Японії в рамках проєкту Світового банку «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE).

Про це повідомила пресслужба Мінфіну.

“Залучені кошти спрямовуються на подолання наслідків, спричинених збройною агресією Росії, та на відбудову житлової інфраструктури України”, – зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.

Як зауважили в міністерстві, кошти гранту спрямовуються на відшкодування витрат державного бюджету, використаних на компенсаційні виплати власникам осель на ремонт у багатоквартирних та приватних будинках, які зазнали помірних пошкоджень і не потребують капітального ремонту.

Проєкт підтримуватиме реформи політики на національному рівні для покращення результатів відбудови.

Також найближчим часом Україна очікує на фінансування від урядів Японії та Норвегії через проєкт Світового банку “Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні” (PEACE in Ukraine).

Фінансування частково компенсує видатки держбюджету України на виплати вчителям, працівникам служб першого реагування та на пенсійні виплати.