ПрАТ «УДП» та первинна профспілкова організація домовились про створення робочої групи для захисту прав працівників, проведення консультацій щодо мінімізації негативних наслідків кризи на ринку річкових перевезень.
Про це повідомила пресслужба пароплавства за результатами наради із галузевою Профспілкою робітників морського транспорту України (ПРМТУ).
Зазначається, що порівняно з минулим роком дунайський річковий флот значно зменшив обсяг перевезень. Криза торкнулась всіх без виключення перевізників. Причиною погіршення показників є падіння фрахтових ставок, зумовлене переорієнтацію експортних вантажів на порти Одеси.
“В умовах падіння фрахтових ставок пароплавство вимушене скорочувати витрати. На жаль, оптимізація не може не торкнутись персоналу компанії. Адже більша частина поточних витрат підприємства пов’язана саме із зарплатним фондом”, – йдеться в повідомленні.
Як наголосив генеральний директор Дмитро Москаленко, спільна задача адміністрації та профкому знайти найменш болісні для колективу шляхи оптимізації витрат, забезпечити ефективний контроль за дотриманням законодавства.
Своєю чергою голова первинної профспілкової організації Анатолій Ніколаєв зауважив, що його особиста позиція полягає у тому, що профспілка не може погоджувати скорочення, яку б аргументацію не наводила адміністрація.
Водночас за його словами, керівництво компанії, згідно чинного законодавства, наділене правом приймати рішення щодо скорочення штату, а в умовах воєнного стану — навіть без згоди профспілки.
“Функція ж профспілки – здійснювати громадський контроль за дотриманням законодавства, приймати участь у консультаціях, надавати рекомендації. Профспілка, за словами Ніколаєва, завжди за збереження кадрів”, – наголосив Ніколаєв.
Учасники зустрічі висловили спільну позицію, що в разі оптимізації штату мають бути дотримані всі вимоги законодавства.
“Підприємство в жодному випадку не зацікавлене втрачати спеціалістів, буде збережена бонусна система преміювання плавскладу, але навантаження на фонд оплати праці підприємства в цілому має відповідати економічним реаліям. Очікуємо від робочої групи рішень, які врахують всі зазначені фактори”, – заявив за підсумками зустрічі Дмитро Москаленко.
Як UAprom повідомляв раніше, Українське дунайське пароплавство (УДП) переходить на 6-годинний робочий день у зв’язку з кризою на дунайському ринку річкових перевезень.