Українське Дунайське пароплавство (УДП) продовжило угоду зі споживачами залізорудної сировини в європейських країнах. Контракт на наступний рік передбачає зростання обсягів на 30%.
Про це повідомив заступник генерального директора УДП Владислав Бєлах.
«Доставкою ЗРС займатиметься модернізований флот УДП, що забезпечить підприємству значно вищий рівень рентабельності», – зазначив Бєлах.
За його словами, є попередні домовленості також із виробниками й трейдерами агропродукції в європейських країнах.
«Сербські аграрії цього року зіштовхнулись із проблемою низької якості кукурудзи…, але в наступному році ситуація з експортом агропродукції з Сербії має суттєво покращитись. Протягом січня-лютого ринок ще буде перебувати на дні. З березня очікуємо на значне збільшення роботи для флоту УДП. У наступному році розраховуємо вивезти з Сербії до 600 тис. тонн агропродукції», – відзначив заступник.
Він зауважив, що досягнуті попередні домовленості як з великими трейдерами, так і з місцевими виробниками, які самостійно займаються логістикою до морського порту Констанца.
Крім того, угода сприятиме збільшенню завантаженості флоту УДП і скорочення пропозиції з боку інших перевізників.
За його словами, наступного року УДП прагне вибудовувати з клієнтами довгострокові відносини, але на гнучких умовах.
«У нас відремонтований флот, ми вправно організуємо процес завантаження, з нами зручно працювати. Але не всі наразі готові укладати довгострокові контракти на фіксованих умовах, адже ринок не є стабільним. Тому ми обрали варіант довгострокових відносин, але на гнучких умовах, що вигідно і власникам вантажу, і пароплавству», – розповів Бєлах.
Він підкреслив, щодо аграрного експорту з України, то без підтримки з боку держави, забезпечити гарантований експортний потік через Дунай є майже неможливим. Питанням знижки на залізничний тариф до Ізмаїлу до цього часу не вирішено.
«Мінімально необхідний УДП об’єм вантажів на наступний рік ми по суті вже зарезервували, але збільшення обсягів залежить від державної політики щодо підтримки та розвитку дунайської логістики», – підсумував заступник гендиректора компанії.
Як раніше повідомляв UAprom, обсяги перевезень з України Дунаєм різко знизилися після відкриття морського коридору.