У Мінрозвитку створили Координаційну раду для забезпечення рівних умов бізнесу у портах

Share

При міністерстві розвитку громад та територій розпочала роботу Координаційна рада з питань стимулювання конкурентного середовища та забезпечення рівних умов для бізнесу у портах.

Про це повідомила пресслужба відомства.

Як зазначається, вона працюватиме над впровадженням прозорих правил користування портовими активами, удосконаленням регуляторних механізмів та створенням ефективного діалогу між державою та бізнесом.

На сьогодні основними напрямками роботи Координаційної ради є:

  • Аналіз поточного стану використання державної портової інфраструктури.
  • Оцінка механізмів виділення земельних ділянок у межах морських портів.
  • Запровадження прозорих конкурсних процедур для доступу до інфраструктури через електронну систему публічних закупівель.
  • Розробка ефективних і прозорих регуляторних механізмів від держави.

Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба також окреслив низку проблем, які має вирішити робота Координаційної Ради. Серед питань –  землекористування у портах, яке на сьогодні залишається неврегульованим.

«Невизначеність у розподілі повноважень між державними та місцевими органами влади ускладнює оформлення земель водного фонду під акваторіями портів. Відсутність чіткого механізму для отримання права на постійне користування цими територіями призводить до затримок, відмов у документах і юридичної невизначеності. Це ставить під загрозу безпеку мореплавства, заважає розвивати інфраструктуру, залучати інвестиції та ефективно управляти державними активами», – наголосив він.

Також у морських портах України, зокрема в порту «Південний», є багато перспективних земель для розвитку інфраструктури, будівництва терміналів та складських приміщень. Проте впродовж десятиліть ці території залишаються в оренді в осіб, які використовують їх не для розвитку, а з метою подальшого перепродажу.

Існує проблема й незаконної забудови на землях державної власності, що ускладнює доступ до об’єктів портової інфраструктури для інших суб’єктів господарювання. Це призводить до неефективного використання державного майна, зменшення портових зборів та погіршення фінансових показників підприємств.

За словами міністра, особливий ризик можна простежити на прикладі Одеського припортового заводу. На його території розташована під’їзна дорога, важлива для всієї портової інфраструктури. Відсутність гарантованого права користування цією інфраструктурою ставить під загрозу логістичні процеси та стабільну роботу підприємств, що залежать від цього транспортного маршруту.

Як повідомляв UAprom, Україна через дунайські та одеські порти у січні експортувала 86% агропродукції – Коваль