У Гаазі розпочинає роботу Міжнародний реєстр збитків

Share

У Гаазі розпочинає роботу Міжнародний реєстр збитків, куди зможуть звернутися із заявою всі українці, які постраждали від російської агресії.

Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

«Насамперед запускаємо фіксацію пошкодженого чи зруйнованого житла. Заяви подаватимуться через Дію, все максимально цифровізовано та зручно.  Прогнозуємо, що лише в сегменті житла до Реєстру надійде від 300 до 600 тис. заяв від постраждалих», – відзначив Шмигаль.

Загалом, за його словами, очікується до 8 млн заяв від усіх, кого так чи інакше торкнулася війна.

«Послідовно та цілеспрямовано реалізуємо принцип «Росія заплатить» і створюємо прецедент матеріальної відповідальності агресора за спричинені ним втрати», – відзначив прем’єр-міністр.

Своєю чергою у Мінцифри наголошують, що на першому етапі заяву про пошкодження чи руйнування приватного будинку, квартири, дачного або садового будинку, іншого житлового приміщення можуть подавати власники майна, які мають акт про обстеження від місцевої влади.

Згодом заяви зможуть подати інші власники зруйнованого чи пошкодженого майна, зокрема ті, чия нерухомість розташована на тимчасово окупованих територіях.

“Надалі плануємо розширити послугу, щоб громадяни могли повідомляти про шкоду життю, здоровʼю, випадки тортур та сексуальне насильство. Потім скарги зможе подавати бізнес і держава”, – зауважили в міністерстві.