У 2026 році 70% БПЛА планують закупити через DOT Chain Defence

Share

70% закупівель безпілотних літальних апаратів планується проводити у 2026 році через цифрову платформу DOT Chain Defence.

Про це повідомив перший заступник міністра оборони України Іван Гаврилюк.

За словами Гаврилюка, на сьогодні в Україні нараховується понад 500 виробників безпілотних систем.

В умовах ведення війни високої інтенсивності Сили оборони використовують велику кількість нових зразків озброєння та військової техніки. Водночас зростання виробництва та розширення номенклатури озброєнь створює загрози корупційних ризиків. Міноборони працює над їхнім усуненням.

Гаврилюк підкреслив, що Міноборони продовжує реформи з метою швидкого і якісного забезпечення ЗСУ, проводить децентралізацію закупівель. Це відбувається через цифрову платформу DOT Chain Defence. Завдяки їй військові частини можуть закуповувати потрібні їм зразки БАЛА безпосередньо у виробника. При цьому час виконання замовлення в середньому складає до двох тижнів.

Він додав, що закупівельні операції через DOT Chain Defence дозволяють запобігти втручанню посередницьких структур. Очікується, що ця платформа стане ефективним інструментом для уникнення корупційних ризиків при проведенні закупівель.

Як повідомляв UAprom, Міноборони виділило додаткові 1,9 млрд грн для закупівлі дронів через DOT-Chain Defence.