Туреччина готується до запуску пілотної фази ETS у 2025 році

Share

Плани Туреччини щодо запуску внутрішнього ринку квот на викиди вуглецю йдуть за графіком, а пілотна фаза має розпочатися на початку 2025 року.

Про це заявив високопосадовець з Директорату з питань зміни клімату країни Хусейн Аяз, передає Eurometal.

Аяз сказав, що створення системи торгівлі викидами в країні рухається в правильному напрямку.

«Ми завершили всю підготовку процесу розробки проєкту ETS і чекаємо на його схвалення парламентом», – сказав він, додавши, що деякі елементи все ще потребують уточнення та оновлення.

Пілотний етап планується розпочати на початку наступного року, тоді як перший етап впровадження триватиме з 2027 по 2034 рік.

Очікується, що ETS Туреччини буде подібною до системи торгівлі викидами ЄС, де викиди CO2 в регульованих секторах скоротилися майже на 40% з 2005 року, а також принесла мільярди євро доходів від державних аукціонів з продажу квот на викиди вуглецю.

Наразі в проєкті положення про  ETS зазначається, що виділені квоти будуть розподілятися між зобов’язаними операторами в рамках ETS за допомогою аукціонного методу. Потім ці квоти можуть продаватися на вторинному ринку, який буде контролюватися найбільшою енергетичною біржею Туреччини EPIAS.

Аяз також визнав, що вплив механізму коригування вуглецевих кордонів ЄС на промисловий сектор Туреччини буде відчутним, і наявність внутрішнього вуглецевого ринку допоможе їй управляти цим ризиком.

Як раніше повідомляв UAprom, Єврокомісія зосередить увагу на стратегічних галузях промисловості, таких як металургійне виробництво автопром та авіакосмічна галузь, а також «зелені» технології.