США заборонили імпорт урану з РФ

Share

Президент США Джо Байден підписав двопартійний закон, який забороняє імпорт з Росії збагаченого урану для атомних електростанцій.

Про це йдеться в заяві радника президента США з питань нацбезпеки Джейка Саллівана, передає Укрінформ.

«Сьогодні президент Байден підписав закон, що передбачає низку історичних кроків, які зміцнять енергетичну та економічну безпеку нашої країни шляхом зменшення – та остаточного усунення – нашої залежності від Росії у цивільній ядерній енергетиці», – зазначив Салліван.

За його словами, новий закон відновлює лідерство Америки в ядерному секторі.

«Це допоможе зберегти наш енергетичний сектор для майбутніх поколінь. І з урахуванням безпрецедентних $2,72 мільярда федерального фінансування, які Конгрес недавно виділив на запит президента, це запустить нові потужності для збагачення (урану – ред.) у Сполучених Штатах. А також надішле чіткий меседж промисловості про те, що ми прагнемо довгострокового зростання нашого ядерного сектору», – наголосив представник адміністрації США.

Як UAprom.info повідомляв раніше, згідно з даними Міненергетики США, Росія постачала майже чверть збагаченого урану, який використовується для палива американського флоту з понад 90 комерційних реакторів, що робить її іноземним постачальником номер один.

Ці продажі приносять Росії приблизно 1 мільярд доларів США на рік, і Білий дім заявив, що залежність від російського урану «створює ризики для економіки США».

30 квітня Сенат США проголосував за проєкт закону про заборону імпорту збагаченого урану з Росії.

Також міністри енергетики країн Великої сімки (G7) домовилися зменшувати залежність від постачання російської продукції для потреб їхньої ядерної енергетики.