Споживання сталі в Україні у першій половині 2026 року зросло на 3,6%

Share

У січні-червні 2026 року ємність українського ринку металопрокату становила понад 2 млн т. Таким чином споживання сталі в Україні за 6 місяців зросло на 3,6% відносно аналогічного періоду 2025 року, коли ємність внутрішнього ринку була на рівні 1,94 млн т. Такі дані наводить об’єднання підприємств “Укрметалургпром”.

У першому півріччі 2026 року на внутрішній ринок надійшло 1,13 млн т прокату українського виробництва, що становить 56% від загального обсягу споживання.

За цей період Україна імпортувала 880,3 тис. т металопрокату, що відповідає 44 % від обсягу ринку. Частка імпортної продукції зросла на 6,8% у річному обчисленні: у січні-червні 2025-го на імпорт припадало 716,7 тис. т або 37% від споживання сталі в країні

За даними “Укрметалургпрому”, структура імпорту характеризується помітним домінуванням плоского прокату над сортовим (64,38% та 27,99% відповідно).

Основними металургійними імпортерами за півроку стали країни Європи поза межами ЄС (48,5%), на другому місці – країни Азії (25,8%), на третьому – країни ЄС-27 (16,4%).

Споживання сталі в Україні