Україна пропонує іноземному бізнесу широкий спектр інвестиційних можливостей у найперспективніших сферах.
На цьому наголосив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль під час бізнес-форуму з представниками австрійських ділових кіл, який відбувся в Києві.
Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.
За словами Шмигаля, енергетика – один зі стратегічних напрямів, який може бути привабливий для інвесторів.
«Ми плануємо розвивати ядерну енергетику, інвестувати в «зелений перехід», а також розширювати торгівлю електроенергією з країнами Європи. Україна має другі на континенті запаси газу, а також найбільші газові сховища в Європі. І ця інфраструктура потребує масштабної модернізації та інвестицій», – підкреслив він.
Критична сировина – ще одна сфера співпраці в якій у 2021 році Україна та ЄС підписали меморандум про партнерство. Премʼєр висловив впевненість, що співробітництво у цій галузі принесе обопільну вигоду.
Перспективною, за його словами, також є сфера будівництва та інфраструктури: «І зараз, і після завершення війни нам буде потрібна величезна кількість будівельних матеріалів і нових технологій. Це стосується відновлення та будівництва житла, доріг, мостів, залізниці, соціальної інфраструктури».
Очільник уряду також наголосив, що вигідними є вкладення в оборонно-промисловий комплекс.
«Україна інвестує мільярди доларів у цей сектор. Ми відкриваємо R&D центри та вкладаємося у сучасні технології подвійного призначення. Ми розраховуємо на тісну співпрацю в цьому питанні з нашими партнерами», — підкреслив Шмигаль.
Аграрний сектор прем’єр-міністр назвав не лише високоприбутковим напрямком бізнесу, але й елементом глобальної продовольчої безпеки.
«Наша амбіція – стати світовим центром переробки сільськогосподарської продукції», – підкреслив він.
Глава уряду зазначив, що Україна один із лідерів у диджиталізації держпослуг, а українська експертиза у сфері кібербезпеки визнана у всьому світі. За його словами, інвестиції у сектор цифровізація та hi-tech вигідні і гарантують доступ до провідних технологій і висококваліфікованих фахівців.
Як повідомляв UAprom, Австрія виділяє €2 млн на підтримку програми «Зерно з України».