ШІ трансформує понад 90% робочих місць в ІКТ – дослідження

Share

Близько 91,5% робочих місць фахівців в галузі інформаційно-комунікаційних технологій (ІКТ), включаючи близько 10 млн робочих місць в ЄС, можуть опинитися під загрозою через штучний інтелект (ШІ).

Про це йдеться в дослідженні, проведеному великими технологічними транснаціональними корпораціями, передає Euractiv.

Наведені ілюстрації згенеровані штучним інтелектом (АІ) від Bing.

Підкреслюється, що вплив таких технологій, як ШІ, на ринок праці має високий пріоритет, зокрема, для політиків.

У своїх політичних настановах на період 2024-2029 років переобраний президент Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що “значно збільшить фінансування справедливого переходу в наступному довгостроковому бюджеті” з огляду на майбутні виклики на ринку праці.

“Одними з найбільш відчутних застосувань нових генеративних інструментів ШІ, таких як ChatGPT, є їхня здатність писати код, а також шукати й узагальнювати текст – завдання, які мають вирішальне значення для фахівців у галузі ІКТ”, – зауважується у звіті.

Автори звіту проконсультувалися з експертами в цій галузі щодо того, як зміняться основні навички, необхідні для 47 поширених робочих ролей в ІКТ, в результаті впровадження штучного інтелекту.

Вони виявили, що 34% цих ролей зазнають сильного впливу ШІ, це означає, що понад 70% основних навичок, необхідних для цих посад, суттєво трансформуються. Водночас 57,5% ролей зазнають помірного впливу (суттєво зміняться від 50% до 70% основних навичок).

Наголошується, що у міру вдосконалення інструментів ШІ “певні навички будуть набувати все більшого значення (такі як етика ШІ, відповідальний ШІ, швидка інженерія, грамотність в області ШІ, архітектура великих мовних моделей [LLM] і гнучкі методології). Інші можуть стати менш актуальними (традиційне управління даними, створення контенту, ведення документації, основи програмування і мови, а також дослідницька інформація).

Згідно з результатами аналізу, штучний інтелект помірно трансформує всі робочі місця, пов’язані з ІКТ, а значна кількість робочих місць середнього та початкового рівнів зазнає значних змін.

Посилаючись на опитування IBM, яке показало, що 87% керівників очікують, що робочі ролі будуть розширені, а не замінені завдяки ШІ, вони підкреслюють необхідність ініціатив з підвищення кваліфікації та перекваліфікації серед працівників.

Дослідження було проведене AI-Enabled ICT Workforce Consortium, який був створений у квітні за підтримки Ради з питань торгівлі та технологій ЄС-США. Консорціум очолює Cisco, до нього входять Accenture, Eightfold, Google, IBM, Indeed, Intel, Microsoft і SAP.

Нагадаємо, що 1 серпня 2024 року у Євросоюзі набув чинності закон про штучний інтелект, який називають першим подібним регуляторним документом у світі.