Середня ціна експорту зменшується з 2022 року, тоді вона становила $443/тонна, потім у 2023 році досягла $361/тонна й у 2024 році $318/тонна, проте вага та загальна вартість зростали.
Про це повідомив заступник міністра економіки – торговий представник України Тарас Качка під час Міжнародного торговельного форуму, пише Інтерфакс-Україна.
«У нас дуже-дуже важлива історія, що середня ціна експорту за тонну зменшується. За моїм розумінням і припущенням, найбільше негативного впливу сталося через те, що у нас найбільше скоротився металопрокат в експорті», – сказав він.
Згідно з наведеними торгпредом даними, у 2022 році загальна вартість українського експорту становила $44,2 млрд, а вага – 99,8 млн тонн (ціна – $443/тонна), у 2023 році вона знизилася до $36,2 млрд при 100,3 млн тонн (ціна – $361/тонна), у 2024 році, попри зростання експорту товарів в грошовому вимірі, на 13,2% – до $41,7 млрд при зростанні ваги на 23,6% – до 131,2 млн тонн. Середня ціна експорту все одно знижувалася й досягла $318/тонна.
«Хотів би додати, що у 2021 році, крім того, що це був максимальний експорт, у нас була найбільш збалансована торгівля. Це означає, що дефіцит торгівлі товарами був, він компенсувався профіцитом в послугах. І щороку можливо можна вважати такий еталон стосовно того, як працювала українська економіка. І теж дуже важлива історія того, що ми розуміємо: наша частка торгівлі міжнародного ВВП свідчить про те, що українська економіка й український бізнес надзвичайно відкриті», – наголосив Качка.
Він додав, що модель Мінекономіки й повоєнного відновлення буде так чи інакше зав’язана на міжнародній торгівлі через те, що «в українців є звичка бути відкритими».
При цьому торгпред України зазначив, що показники експорту теж могли коливатися через закриття українських портів. Особливо це стосувалося 2022 року, коли з цієї причини впали обсяги вивезення продукції металургії, зокрема руди.
Як раніше повідомляв UAprom, уряд розраховує на продовження режиму безмитної торгівлі з ЄС після 6 червня.