Виробники сталі дедалі частіше закуповують обладнання для перероблення низькоякісного металобрухту на чистий продукт. Якщо раніше таке обладнання мало попит у заготівельників, то нині воно стає все більш звичними для металургійних компаній, які використовують його перед початком виплавляння сталі, зазначив генеральний директор Групи Метінвест Юрій Риженков під час конференції Siderweb 2024.
Інша сировинна тенденція — створення шихти з використанням брухту, що потрібна замовникам для отримання конкретної марки сталі. «Індустріалізація перероблення брухту стає реальністю — і не лише як джерело сировини, а і як виробництво напівфабрикатів», — вважає Юрій Риженков.
Гендиректор Метінвесту зазначив, що наразі брухт переважно використовується в електрометалургії. Альтернативний варіант — змішування брухту з іншими металевими компонентами, такими як HBI (гарячебрикетоване залізо), DRI (залізо прямого відновлення) або чавун. І це залежить від якості, марки сталі, що потрібна для перероблення та кінцевого застосування.
«Така тенденція поширюється у всьому світі, це глобальна вимога. Безумовно, згодом зросте доступність DRI, HBI або чавуну. Щодо брухту — зараз він перебуває під тимчасовим тиском, але в майбутньому стане доступнішим», — сказав CEO компанії.
Нагадаємо, CEO Метінвесту очікує на пожвавлення світового споживання сталі у 2025 році.