ПриватБанк завершив I квартал 2024 року із чистим прибутком у 14 млрд грн

Share

ПриватБанк за результатами 1 кварталу 2024 отримав 13,86 млрд грн чистого прибутку, що на 14% менше, ніж за аналогічний період минулого року.

Про це повідомила пресслужба держбанку.

“Позитивний вплив на результати 1 кварталу 2024 року має часткове розформування резервів за кредитами як результат високої якості кредитного портфеля. При цьому реінвестування банком коштів від погашень по ОВДП (в іноземній валюті) в облігації з більш тривалим терміном потребувало додаткових резервів під ці цінні папери”, – пояснили в регуляторі.

При цьому девальвація гривні протягом 1 кварталу обумовила негативну переоцінку валютної позиції банку, яка була перекрита позитивним результатом переоцінки індексованих ОВДП. Загалом переоцінки вплинули на результат 1 кварталу 2024 року в сумі 1,4 млрд грн.

Своєю чергою загальний кредитний портфель банку з початку року збільшився на 2% попри значні сезонні погашення кредитів агробізнесу.

Як UAprom.info повідомляв раніше, ПриватБанк розглядає можливість вийти на закордонні ринки, але остаточного рішення поки немає.